👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت گزارش کار آزمايشگاه مکانيک خاک

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت گزارش کار آزمايشگاه مکانيک خاک

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 14 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

گزارش کار آزما ي شگاه مکان ي ک خاک

آزمایش شماره 6 : آزمايش تراكم خاك

بسمه تعالی

آزمايشگاه مكانيك خاك

اسات ي د محترم :

جناب آقا ي مهندس ملاباش ي

جناب آقا ي دکتر مت ي ن

جناب آقا ي بهادر ي

اعضاء گروه :

محمد مهد ي حاج ي زمان ي

حب ي ب فتح ي

مهرداد آر ي ان پور

پيداكردن تراكم خاك بيشتر در راهسازي كاربرد دارد ، براي ساختن راه بايد در بعضي مناطق خاكريزي كرد و در جاهاي ديگر خاكبرداري. در هرحال بايد براي ايجاد اساس راه خاك را كوبيد ، بدست آوردن مقدار رطوبتي كه براي كوبيدن خاك بهينه باشد هدف آزمايش تراكم است. زيرا اگر خاك خشك باشد و يا بيش از حد رطوبت داشته باشد به خوبي كوبيده نخواهد شد. براي اين كار خاك منطقه را در آزمايشگاه مورد آزمايش قرار مي دهيم تا درصد بهينه رطوبت را بدست آوريم. بعد از بدست آمدن اين درصد كه از روي نمودار درصد رطوبت-چگالي خاك بدست مي آيد ، نتيجه آزمايش را به كارگاه مي فرستند و در آنجا با بدست آوردن مقدار رطوبت خاك و محاسبات مربوط به آن مقدار آب مورد نياز را به خاك مي زنند و با غلتك خاك را مي كوبند. بدست آوردن رطوبت خاك در كارگاه خود بحث بخصوص خود را دارد. ليك در اين آزمايش نحوه ي بدست آوردن درصد رطوبت بهينه را خواهيم گفت . قبل از هر چيز بايد بگوييم درصد رطوبت بهينه درصدي از رطوبت است كه در ازاي آن بيشترين چگالي را براي خاك داشته باشيم. كه نقطه ي ماكزيمم نمودار مي باشد.

آزمايشگاه مكانيك خاك

براي ترسيم نمودار تئوري زير را دنبال مي كنيم :

مقداري خاك را با درصدي تقريبي از آب مخلوط مي كنيم. سپس در استوانه اي استاندارد توسط چكش استاندارد، مقدار ثابتي انرژي را به صورتي كه در استاندارد آمده است مي كوبيم . در اين حالت چگالي خاك را با داشتن وزن اوليه استوانه و نيز وزن ثانويه اي كه الان داريم بدست مي آوريم. از طرف ديگر درصد دقيق رطوبت خاك را توسط نمونه گيري از خاك درون استوانه و خشك كردن آن در گرمچال بدست مي آوريم. در مرحله بعد مقدار ديگري آب را به خاك اضافه مي كنيم و دقيقا مراحل قبل را تكرار مي كنيم. اين كار را تا جايي ادامه مي دهيم تا وزن استوانه پر از خاك از مرحله قبل كمتر شود. اين نشان مي دهد كه مطمئنا از نقطه ي ماكزيمم منحني گذشته ايم . با بدست آودرن اعداد چگالي و درصد هاي رطوبت نمودار را ترسيم مي كنيم و نقطه ي ماكزيمم آن را بدست مي آوريم. اين مقدار درصد رطوبت ، درصد رطوبت بهينه نام دارد.

آزمايشگاه مكانيك خاك

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت Speech Recognition دانلود پاورپوینت احتمال یا اندازه گیری شانس ریاضی پایه هشتم دانلود پاورپوینت ازدواج حضرت محمد با حضرت خدیجه دانلود پاورپوینت گروه های کودکان طلاق تحقیق در مورد كاشي و سراميك