👈 فروشگاه فایل 👉

دانلود پاورپوینت تعدد زوج های پیامبر

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود پاورپوینت تعدد زوج های پیامبر

عنوان پاورپوینت: دانلود پاورپوینت تعدد زوج های پیامبر

فرمت: پاورپوینت قابل ویرایش

تعداد اسلاید: 44

پاورپوینت کامل و آماده ارائه

قسمتی از متن

نگاهی کوتاه به فرهنگ ازدواج در جزیره العرب

1- عربهای جاهلی چون در محیطی که دائم مردم به جنگ و خونریزی مشغول بودند ونیز به جهت وضع بد اقتصادی و اینکه دختران به فحشا رو آورند و...به دختر علاقه ای نداشتند،بلکه دخترداری را ضد ارزش می شمردند و بعضاً به زنده به گور کردن دخترا ن رو می آوردند.

2- چون جنگ وخونریزی دراین محیط امری متداول بودوعرب جاهلی با اندک بهانه ای یکدیگر را می کشتند گزینه«چند زن داشتن» را برای رهایی از مشکل عدم تعادل جمعیتی پذیرفتند.

3ـ درآن وضع نا گوار اقتصادی، زن گرفتن از یک خانواده وقبیله نوعی کمک به آنان محسوب می شد.

4ـ در محیطی که نا امنی وجنگ وخونریزش آسایش را از همگان ربوده بود،ازدواج از مهمترین عامل بازدارنده از جنگ به شمار می رفت.

5ـ در آن وضع زن بیوه اگر شوهر نمی کرد ،خوشایند نبود،بلکه زشت شمرده می شد.

همسران پیامبر

خديجه کبری:

او 68 سال قبل از هجرت در يکي از خانواده هاي اصيل و شريف مکه چشم به جهان گشود. پدرش خويلد يکي از اشراف و ثروتمندان قريش به شمار مي رفت و مادرش فاطمه يکي از زنان با عفت و نامدار مکه بود. خديجه رد ايام جاهليت جزيره العرب در اثر پاکي و نجابت به «طاهره» معروف بود. مطابق قول مشهور او قبلا دوبار ازدواج کرده و همسرانش از دنيا رفته بودند و هنگام ازدواج با پيامبر صلي الله عليه و اله، چهل سال داشت. خديجه نخستين زني بود که پيامبر صلي الله عليه و اله در بحبوحه ي جواني و در سن 25 سالگي، يعني در بهار طراوت و شادابي با او ازدواج کرد و قريب 25 سال (پانزده سال قبل از بعثت و ده سال بعد از آن) با وي زندگي کرد. تا وقتي او زنده بود، پيامبر صلي الله عليه و اله همسر ديگري اختيار نکرد. خديجه در سال دهم بعثت (سه سال قبل از هجرت) در مکه از دنيا رفت.

و...

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت اتوآنالايزر (Auto analyzer) پاورپوینت آشنائي با مفاهيم اوليه شي گرائي روانشناسی کودکان طلاق مبانی نظری و پیشینه دانش تحقیق نحوه کشف نوترون