👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق بسته بندي و نقش آن در بازاريابي و فروش 4ص

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق بسته بندي و نقش آن در بازاريابي و فروش 4ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 4 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 

‏2

‏بسته بندي و نقش آن در بازاريابي و فروش

‏در موضوع توليد و فروش امروزه دو ديدگاه متفاوت وجود دارد .ديدگاه اول كه آنرا ديدگاه مبتني بر فروش مي نامند بر توليد و سپس فروش مي انديشد .در اين ديدگاه توليد كننده قبل از آنكه بازار محصول و مشتريان خود را بشناسد اقدام به توليد كالا نموده و آنگاه با توسل به روشهاي تبليغي مختلف تلاش مي نمايد كالاهاي توليدي خود را در بازارهاي مختلف به فروش برساند. در اين روش قطه شروع توليد، بنگاه توليدي است . اين ديدگاه يك ديدگاه سنتي در توليد مي باشد و با عنايت به تنوع سلائق و تغييرات سريع سليقه مصرف كنندگان و از طرفي محدوديت سرمايه و زمان نمي تواند در دنياي امروز منجر به كسب درآمدهاي مورد انتظار شود . ديدگاه دومي كه از آن به ديدگاه مبتي بر بازار و بازاريابي ياد مي شود، معتقد است امروزه قبل از اقدام به توليد يك كالا بايد بازار هاي آن كالا را شناخت و سپس متناسب با توان توليدي خود ، بازار مورد نظر را انتخاب و مشتريان(متقاضيان) آن كالا را در بازار انتخابي از جنبه هاي مختلف از جمله وضعيت درآمدي ، سليقه و انتظارات شناخت و آنگاه اقدام به توليد كالايي نمود كه از تمام لحاظ منطبق با خواست مصرف كننده آن كالا باشد . در اين نگرش از توليد ،نقطه آغاز فعاليتهاي توليدي بجاي بنگاه توليدي بازار آن كالا خواهد بود . با اين نگرش مي توان گفت كه كالا قبل از توليد، بازار فروش خود را يافته و شايد بهتر بتوان گفت كه كالا قبل از توليد فروخته شده است . در دنياي امروز ديگر كسي حاضر نيست كه ابتدا توليد نموده و سپس در جلوي بنگاه خود به انتظار مشتري بنشيند .

‏در نگرش مبتني بر بازار نوع كالاي توليدي، نوع بسته بندي،نحوه توزيع ، نحوه فروش ونوع و نحوه خدمات پس از فروش براي بازارهاي مختلف متفاوت است . در نگرش مبتني بر بازار توليد كننده نمي تواند براي بازارهاي مختلف يك محصول خاص، نسخه اي واحد بپيچد . توان خريد در بازارهاي مختلف متفاوت است ، بعد مسافت در بازارهاي مختلف متفاوت است ، سلايق در بازارهاي مختلف با هم متفاوتند و خلاصه اينكه نگرشهاي مصرف كنندگان در بازارهاي مختلف يك محصول با هم متفاوت است و تا زماني كه بازارها از جهت مشخصه خاص خود شناسايي نشوند نمي توان كالائي توليد كرد كه در آن بازار خريدرا داشته باشد .

‏2

‏بر پايه نگرش مبتني بر بازار،بايد نوع ، اندازه، قيمت، طعم، بسته بندي،شيوه تبليغ و.....كالا براي بازارهاي مختلف متناسب با خواست آنها باشد . در يك مفهوم عام هر نوع فعاليتي راكه منجر به ايجاد ارزش افزوده براي كالاها گردد يك فعاليت توليدي مي نامند و با اين تعريف از توليد حتي نوع بسته بندي،شيوه و كانالهاي توزيع و كليه اقداماتي كه صورت مي گيرد تا كالا به دست مصرف كننده برسد جزو فعاليتهاي توليدي مي باشد . بنابر اين نگرش توليد كننده ضمن آنكه بايد تلاش نمايد تا كالائي متناسب با خواست مصرف كننده توليد نمايد، بايد بر كانالهاي توزيع كالاي توليدي خود نيز نظارت نمايد تا اجحافي در حق مصرف كنندگان كالا(مشتريان خود) صورت نگيرد . در نگرش مبتني بر بازار ،توليد كننده سود خود را با رضايت مصرف كننده تضمين مي كند نه با ميزان فروش خود . در اين نگرش نظرات مصرف كنندگان ارزشمند ترين عامل براي بهبود شيوه هاي توليد و افزايش كيفيت قلمداد مي شود.

‏در شيوه توليد مبتني بر بازار بسته بندي كالا از جايگاه ويژه اي برخوردار است . چه بسا كالائي كه شايد از نظر توليد كننده از نظر كميت در حدي نباشد كه نياز به بسته بندي آنچناني داشته باشد و به قولي شايد از نظر وي هزينه بسته بندي آن كالا هزينه اي برابر و حتي بيشتر از ارزش خود كالا داشته باشد، اما بايد توجه داشت كه مشتري خاص آن كالا در يك بازار خاص ممكن است همان كالا را با بسته بندي مورد نظر خود به چند برابر قيمت واقعي خود كالا خريداري نمايد اما بدون بسته بندي حتي حاضر به خريدن آن كالا نباشد تا چه رسد به اينكه بخواهد قيمت مورد نظر توليد كننده را بپردازد. شايد راه اندازي خط توليدي كه بتواند قند حپه و يا آبنبات را در قللبهاي دو تايي بسته بندي نمايد از نظر توليد كننده خاص آن چندان مقرون به صرفه نباشد اما بايد توجه نموده كه نياز به چنين بسته بندي براي مصارف خاصي همچون مصرف در قطارها، هواپيماها، اتوبوسها و حتي هتلها وجود دارد ‏.

‏4

‏شايد بتوان انتظار داشت كه ترشيجات توليدي در منطقه اي خاص را در همان منطقه بصورت باز و فله اي ويا در ظروف پلاستيكي به فروش رساند اما نمي توان به فروش آن در بازاري ديگر به اين شيوه اميدوار بود . امروزه توليدكننده آبنبات بجنوردي نمي تواند بدون توجه به سلائق ميليونها مسافري كه سالانه از اين منطقه عبور مي كنند به فروش بيشتر در فصل مسافرت ( حد اقل در حد مورد انتظار) اميدوار باشد . بسته بندي آبنبات به شكل سنتي كه دهها سال است در بسته هاي پلاستيكي صورت مي گيرد كه در صورت ورود هوا به داخل آن موجب خشك شدن ابنبات وتبديل آن به يك تكه استخوان بي مصرف مي شود نمي تواند موجب جلب مشتري گردد . هنوز مسافران عبوري آبنبات بجنورد را به شكر پنير مي شناسند .بدون توجه به نوع بسته بندي وخواست مصرف كننده صنعت آبنبات بجنورد نمي توان اميدي به توسعه داشته باشد . اصولا مفهوم توسعه يعني شكستن قالبهاي سنتي و هماهنگ شدن با تحولات روز دنيا. امروزه توليد كنندگاني در بازارهاي رقابي موفق خواهند بود كه بتوانند توليدات خود را آنگونه كه مصرف كنندگان مي خواهند بدست آنها برسانند . اگر قرار است آبنبات بجنورد نيز مانند گز اصفهان، سوهان قم، قطاب يزدو....بعنوان سوغات بجنورد معرفي گردد چاره اي جزء صنعتي كردن آن چه در زمينه توليد،و چه در زمينه بسته بندي و توزيع نيست . امروزه بايد خريدار آبنبات بجنورد از تركيبات، شيوه نگهداري و موارد مصرف آن آگاهي داشته باشد . ديگر زماني نيست كه انتظار داشته باشيم آبنبات را در بسته بندي هاي يك و نهايت نيم كيلوئي به فروش برسانيم . توليد كنندگان بايد تلاش نمايند با شيوه هاي صنعتي ،از نظرشكل ، اندازه ورنگ تنوع در بسته بندي ايجاد نموده و مدت زمان ماندگاري اين محصول را بالا برده و بتواند با ايجاد تنوع در موارد مصرف به توسعه اين صنعت بپردازد .

‏اين موارد در مورد ساير محصولات منطقه نيز صادق است . امروزه نبود صنايع بسته بندي مدرن يكي از چالشهاي جدي اين منطقه است . البته ذكر اين نكته لازم است كه عدم توجه به صنعت بسته بندي يكي از چالشهاي جدي محصولات صادراتي جامعه ما بطور عام مي باشد كه در اين منطقه بطور خاص خود را نشان مي دهد. عدم توجه به بسته بندي مناسب در زمينه محصولات مختلف موجب گرديده تا ما بازار بسياري از كالاها را در دنيا از دست بدهيم . امروزه زعفران ايران در دنيا به نام اسپانيا شناخته شده است . زيرا عمده زعفران ايران بصورت فله اي و يا در بسته بندي هاي نامناسب توسط اين كشورخريداري وبا بسته بندي مناسب بنام اين كشور به اكثر كشورهاي دنيا و حتي منطقه جنوب شرق آسيا و ژاپن صادر مي شود .

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت پرستاری بیماری های قلب و عروق دانلود پاورپوینت تحلیل و بررسی نيروي كار در بانكداري الكترونيك كشور دانلود رایگان کتاب مرگ با فرمت pdf بیداری غول درون اثر آنتونی رابینز دانلود پاورپوینت حفاری زیر فشار در میادین دریایی