👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق سیستم­ های خبره

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق سیستم­ های خبره

عنوان: تحقیق سیستم­ های خبره

فرمت ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات: 29

همراه با رفرنس نویسی و پاورقی داخل متن

منابع کامل

ممکن است در توضیحات بهم پیوستگی در کلمات وجود داشته باشد ولی در فایل word اینگونه نیست.

قسمتی از متن:

تعاریف مختلف از سیستم خبره

در اینجا چند تعریف از سیستم خبره مطرح می­گردد:

یک سیستم خبره، سیستم اطلاعاتی مبتنی بر دانشی است که دانش خود را دربارۀ حوزۀ کاربری خاص و پیچیده­ای به کار می­گیرد تا به عنوان مشاوری خبره برای کاربران نهایی عمل کند. سیستم­های خبره از طریق ایجاد استنباط­های انسان مانند، دربارۀ دانش موجود در یک پایگاه دانش خاص به پرسش­های حوزه­ای بسیار خاص از مسائل پاسخ می­دهند. همچنین آن­ها باید قادر باشند استدلال و نتیجه­گیری خود را برای کاربر توضیح دهند (اُبراین، 1386، 316).

سیستم خبره یک سیستم رایانه­ای است که با استفاده از دانش، حقایق و روش­های استدلالی، مسائلی را حل می­کند که نیاز به توانایی افراد خبره دارند (Martin, Oxman,1988,43).

سیستم خبره یک نرم افزار رایانه­ای برای تصمیم­گیری است که حتی فراتر از مهارت انسان در حوزه­های خاص و ظریف به یک سطح عملکردی و مقایسه­ای دسترسی می­یابد (Trippi, Turban, xii)

سیستم خبره به سیستم یا برنامه رایانه­ای گفته می­شود که با به کارگیری یک یا چند تکنیک هوش مصنوعی قادر به انجام فعالیت­هایی است که به طور سنتی توسط دانش و مهارت انسان خبره انجام می گیرند (الهی، رجب زاده، 1382،12)

مزایای سیستم­های خبره

مزایای سیستم­های خبره می­تواند هم برای سازمان و هم برای کارکنانی که داخل سازمان کار می­کنند، مطرح شوند. این مزیت­ها به شرح زیر هستند:

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پاورپوینت گل رز مديريت دولتی و دولت الکترونيک پاورپوینت ارگونومي ادارات پاورپوینت آلاينده هاي موادغذائي فرآوری گیاهان دارویی