👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق بررسي ساختمان بدني اوگلنا

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق بررسي ساختمان بدني اوگلنا

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 18 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 

‏موضوع: بررسي ساختمان بدني اوگلنا

‏افراد اين شاخه آغازيان آب‏‌‏هاي شيرين هستند جزء تاژكداران معمولي و متعدد و مستقل مي‏‌‏باشند كه حدود يك سوم از هزار گونه شناخته شده‏‌‏ي اين آغازيان كلروپلاست دارند و فتوسنتز كننده هستند و بقيه گونه‏‌‏ها كلروپلاست ندارند و هتروتروف‏‌‏اند. آن‏‌‏ها را مي‏‌‏توان در آزمايشگاه به آساني كشت داد و مطالعه كرد و جسم سلولي باريك و دراز و طول آن از 1/0 ميلي‏‌‏متر است شكل اوگلنا ثابت و داراي يك انتهاي قدامي كلفت و بي‏‌‏نوك است كه معمولاً به طرف جلو حركت مي‏‌‏كند انتهاي خلفي نوك‏‌‏دار مي‏‌‏باشد. انتهاي قدامي يك دهان سلولي يا سيتوستوم دارد كه به گلوي سلولي كوتاه و لوله‏‌‏اي منتهي مي‏‌‏شود. از سيتونستوم يك تاژك طويل به خارج مي‏‌‏رود داراي كله چشمي است كه نسبت به نور حساس است در مركز سلول هسته بزرگي جاي دارد.

‏حركت در اوگلنا: تاژك براي كشاندن ‏«‏اوگلنا‏»‏ در آب به جلو و عقب مي‏‌‏زند. حركت تاژك به صورت چرخش مارپيچي است اوگلنا نسبت به نور واكنش مي‏‌‏دهد به طوري كه به سمت نور شنا مي‏‌‏كند.

‏طرز تعذيه: تغذيه جانوري يا آلي در اوگلنا كمياب يا نادر است اوگلنا داراي تغذيه گياهي است. و بدان وسيله بعضي از مواد غذايي را در داخل بدن مي‏‌‏سازد. اين عمل از راه فتوسنتز انجام مي

‏‌‏گيرد. ولي اوگلنا معمولاً يا تغذيه گنديده خواري زيست مي‏‌‏كند. اين نوع تغذيه عبارت است از جذب مغذي محلول در آب اطراف.

‏توليد مثل اين شاخه با تقسيم ميتوز انجام مي‏‌‏گيرد.

‏موضوع: بررسي ساختار بدني كرم آسكاريس

‏مقطع عرضي بدن مدور يا گرد و در طول نازك و دراز است كه غالباً در دو ا نتها باريك و نوك‏‌‏دار مي‏‌‏باشد و از كوتيكول سخت پوشيده شده است و در آن‏‌‏ها فقط عضلات طولي وجود دارد كه مولد حركات چرخي و انحنايي است.

‏اين كرم‏‌‏ها نمي‏‌‏توانند طويل يا منقبض يا جمع شوند يك حلقه عصبي قدامي و شش رشته عصبي طولي دارند جنس‏‌‏ها از يكديگر مجزا هستند. زندگي مستقل در خاك يا آب يا بطور انگل را دارند جزء انگل‏‌‏ها هستند و انگل‏‌‏ها به دو گروه انگل‏‌‏هاي خارجي و انگل‏‌‏هاي داخلي.

‏انگل‏‌‏هاي خارجي كه در خارج بدن ميزبان زندگي مي‏‌‏كنند مثل كنه‏‌‏ها و انگل‏‌‏هاي داخلي كه در داخل بدن ميزبان زندگي مي‏‌‏كنند مثل آسكاريس. آسكاريس مي‏‌‏تواند هم داخل بدن ميزبان و هم خارج بدن ميزبان زندگي كند. مي‏‌‏تواند غذاي خود را به تنهايي تهيه كند يا غذايش از ميزبان بگيرد و در صورتي كه در داخل بدن ميزبان باشد به وسيله خود ميزبان محافظت مي

‏‌‏شود.

‏بنابراين نه نيازي به ‏وسايل دفاعي خاص دارند و نه نياز شديدي به اندام‏‌‏هاي حسي دارند فقط اين جانور بايد بتواند بقاي خود را تضمين كند كه اين كار با توليد زيايد تخم ميسر است.

‏موضوع: بررسي ساختار بدني تنيا

‏داراي بدني باريك، سطح طويل و داراي يك اسكولكس يا بادكش يا قلاب يا هر دو (براي چسبيدن) و يك رشته (زنجير) از چند تا تعداد زياد شبيه به بند يا قطعات كاذب كه هر يك با اندام‏‌‏هاي توليد مثل كامل هستند. داراي كوتيكول ضخيم هستند روي بدن آن‏‌‏ها مژك وجود ندارد لوله هاضمه و دهان در اين جانوران وجود ندارد همه آن‏‌‏ها انگل هستند دوره زندگيشان پيچيده است. در كبد و كيسه صفرا بيشتز زندگي مي‏‌‏كنند.

‏تخم آن‏‌‏ها از طريق مجراي صفرآبي داخل روده مي‏‌‏شود و با مدفوع دفع مي‏‌‏شود. اگر تخم‏‌‏ها وارد آب شوند تبديل به نوزاد كوچك مي‏‌‏شوند اين نوزاد اگر به وسيله حلزون درون آب خورده شود ادامه زندگي خود را در بدن حلزون انجام مي

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پاورپوینت الدرس السابع عربی پایه هفتم دانلود پاورپوینت درس هشتم آسمان در شب علوم پایه چهارم دبستان پاورپوینت در مورد تکانه ( اندازه حرکت ) (تحقیق داش آموزی) دانلود پاورپوینت استدلال در هندسه پاورپوینت جامعه شناسی درس سیزدهم